4 סדנאות גיבוש שמתאימות לנוער

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!

סדנאות גיבוש הופכות להיות דבר פופולארי יותר ויותר. זה נכון גם כאשר מדובר על סדנאות גיבוש למקום העבודה, אבל גם כאשר מדובר על סדנאות גיבוש לנוער. סדנאות הגיבוש יכולות להתאים לנוער מכל מיני מסגרות, לדוגמא לחברי תנועות נוער, למתנ"סים העירוניים, למחנות קיץ ועוד. התפקיד של סדנאות הגיבוש לנוער הוא להשלים את העבודה של משרד החינוך, לתת לנוער כלים להתנהלות בעולם, ולא רק ידע.

 

מה היתרון של הסדנאות?

לסדנאות המתאימות לנוער יש מספר יתרונות על פני מערכת החינוך הפורמאלית. ראשית כל, הסדנאות מועברות על ידי מדריכים חיצוניים, שרובם לא עובדים במערכת החינוך, או שהם עובדים במערכת החינוך ומחפשים לעשות לצד העבודה הרגילה שלהם עוד משהו קצת אחר.

הם מביאים מבט אחר על העולם באופן כללי ועל תחום החינוך בפרט, ועל כן הם נותנים ערך מוסף גדול מאוד לנוער שמשתתף בסדנאות, לצד הלימודים היום יומיים המתנהלים כסדרם(פחות או יותר) בבתי הספר של מערכת החינוך הפורמאלית.

4 סדנאות גיבוש שמתאימות לנוער

סדנת מנהיגות

סוג אחד של סדנאות לנוער שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, הוא סדנת מנהיגות. אם בעבר הסדנאות הללו הועברו רק לכיתות של תלמידים מצטיינים או לתלמידים מחוננים, היום הורים רבים מבינים שזאת סדנה שכל ילד וליד יכול להפיק ממנה תועלת רבה.

סדנת מנהיגות יכולה לתת לבני הנוער כלים להוביל את הדרך וליצור עולם טוב יותר על ידי רתימת חבריהם וקבוצת השווים שלהם למשימה יחד איתם. זה אמנם נשמע כמו קלישאה, אבל הנוער של היום הוא באמת העתיד של המדינה והחברה, ואנחנו רוצים לייצר מנהיגים טובים לעתיד.

 

סדנאות פרזנטציה

האם בבית הספר שלכם לימדו אתכם כיצד מדברים בפני קהל? לא מדובר רק על תרגול, אלא על מתן דגשים, כלים וכללים שימושיים לצורך שיפור היכולת של בני הנוער לעמוד ולהציג תכנים מסוגים שונים מול קהל. היום אנחנו מבינים שמדובר על יכולת קריטית, בטח כאשר מדובר על עולם העבודה.

הרי מה שווה המוצר המצוין והשמיש שאדם מפתח, אם הוא לא יודע כיצד להציג אותו ולשווק אותו לקהל הקונים הפוטנציאלי שלו? איך חברת הייטק יכולה לעבוד אם העובדים והמנהלים בה לא יכולים להציג את הפרויקט שלהם לכלל העובדים?

4 סדנאות גיבוש שמתאימות לנוער

סדנאות העשרה

אם תלמיד לומד בשיעורי פיזיקה על כוח החיכוך, אבל הוא לא יודע ליישם את מה שהוא למד בשטח, האם זה באמת שווה? בסדנאות העשרה המדריך יודע כיצד לתווך לתלמידים חומר הנלמד בכיתות באופן פורמאלי, לכדי מציאות בשטח.

 

סדנאות ODT

סדנאות ODT הן סדנאות שיביאו את בני הנוער לחשוב באופן יצירתי. המדריך מציג משימות בפני קבוצת הנערים, משימות לא רגילות שמצריכות הפעלה של השכל וההיגיון, כמו גם יכולת עבודה בצוות ורתימת חברים למשימה, שהם כלים חשובים לחיים.

4 סדנאות גיבוש שמתאימות לנוער

כתבות נוספות
שאולי תאהבו