לפני נופש עם ספורט אתגרי כדאי להצטייד במספר דברים

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!

הישראלי הממוצע הוא מטייל סדרתי, ואוהב בדרך כלל לצאת לחופשות ולנופשים. חלק מהישראלים אוהבים נופש סולידי, בבית מלון או באתר נופש מפנק שבו לא עושים הרבה מלבד מנוחה והנאה.

ישראלים אחרים אוהבים טיולים מאתגרים, טראקים במדבריות או טיולים בג'ונגלים מרוחקים, במקומות שרבים לא שמעו אפילו את שמם. ואולם יש חלק לא מבוטל מהישראלים שמאוהב בנופש מסוג אחר – נופש עם ספורט אתגרי. מהו בעצם נופש עם ספורט אתגרי?

מדוע רצוי מאד להצטייד בביטוח ייעודי, כדוגמת ביטוח סקי, לפני שיוצאים לנופש מהסוג הזה?

בשורות הבאות נדבר על ההנאה בספורט האתגרי, לצד ההיגיון והדאגה מראש גם למצבים לא צפויים.

 

ספורט אתגרי – מה זה בעצם

ספורט אתגרי, או בכינוי היותר מוכר שלו ספורט אקסטרים, הינו כינוי הכולל בתוכו מספר גדל והולך של ענפי ספורט בעלי מאפיינים ברורים של סיכון גבוה יחסית, מהירות גבוהה או כל סוג של פעילות המעלה את רמת האדרנלין בדם ומאפשר למשתתף בספורט מהסוג הזה לאתגר את הטבע. עם ענפי הספורט האתגרי ניתן למנות את ענפי הספורט המוכרים, כגון מרוצי מכוניות, צלילה, צניחה חופשית  או גלישה בגלשני שלג (סנובורד). ענפי ספורט אתגרי מוכרים פחות, הם קפיצות לסוגיהן, כולל קפיצת באנג'י, טיפוס הרים ומצוקים וכמובן סקי, שהוא אחד הענפים שצברו תאוצה והפכו לפופולאריים במיוחד בקרב נופשים ישראלים רבים. המשותף לכל ענפי הספורט הללו ורבים אחרים, הינו רמת הסיכון הגבוהה שהמשתתפים בספורט האתגרי נוטלים על עצמם. זאת, למרות שמארגני תחרויות בתחום נוקטים את מידת הזהירות הראויה, כולל אמצעי זהירות ובטיחות שונים.

 

ביטוח סקי וספורט אתגרי

אחד מאמצעי הזהירות החשובים שיש לנקוט לפני שיוצאים לחופשה הכוללת ספורט אתגרי, הוא רכישת פוליסת ביטוח ייעודית לנושא. פוליסת הביטוח מפרטת עת כלל המצבים שבהם יוכלו המשתתפים בכל אחד מענפי הספורט האתגרי לקבל פיצוי כספי במקרה של פציעה. ביטוח סקי הוא אחד הביטוחים הפופולאריים ביותר בקרב ישראלים ואחרים היוצאים לחופשות סקי. ככל שרמת הסיכון המגולמת בחופשה הזאת היא גבוהה יותר, כך עולה החשיבות של ביטוח סקי איכותי ויעיל, שיפצה את המשתתף בחופשה הכוללת ספורט אתגרי בגין נזקים גופניים ואחרים שנגרמו לו תוך כדי החופשה או כתוצאה ממנה. זה המקום להדגיש כי הביטוחים הרגילים לא יעניקו פיצוי עבור נזקים שנגרמו למאן דהו בעקבות השתתפות בתחרות או בחופשת ספורט אתגרי, אם הנפגע לא אחז באמצעי הבטיחות הראויים ורכש גם פוליסת ביטוח ייעודית. ידועים מקרים רבים שבהם הוגשו תביעות לביטוח הלאומי לחופשת מחלה, למשל, או פיצוי אחר, שנדחו בעקבות העובדה שהפגיעה שממנה סבל התובע נגרמה בעקבות פעילות בלתי שגרתית, ובכלל זה ספורט אתגרי. מעוניינים ללמוד עוד על ביטוח סקי? אתם במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליכם בהקדם

 

גולש מקצועי

כתבות נוספות
שאולי תאהבו