העיר העתיקה באר שבע - תערוכת "הגוף"

תערוכת "הגוף"

התערוכה "הגוף: עבודות וידיאו מ"אוסף טויטלוף לצילום ווידיאו, ביילפלד, גרמניה" תוצג ב"הבאר: מרכז אמנות ומדיה חזותית" שברח'' טרומפלדור 19 בעיר העתיקה בבאר-שבע. 
הפתיחה תיערך ביום שלישי, 5 בנובמבר 2013 בשעה 19:30 (מיד לאחר אירוע הפתיחה של תערוכת "קעקועים" בגלריית הסנאט באוניברסיטת בן גוריון).
התערוכה תציג שמונה עבודות וידיאו מאוסף טויטלוף לצילום ולווידיאו, בילפלד.
אוצר התערוכה, פרופ'' אוסבלדו רומברג, מתייחס להיבטים המיוחדים שהתערוכה מעלה: "מסורתית, הגוף מוגדר כתמוכה של הנפש, של המין, של השכל וכו''. בחמישים השנים האחרונות, הרחיבה אמנות זמננו את ההגדרה הזאת – מבחינה מעשית, תיאורטית ואוטופית – ואגב כך הרחיבה גם את האופן שבו אנו ממשיגים את הגוף ואת הפוטנציאל המגולם בו באמצעות יצירת טיפולוגיות חדשות של תיאור, תפקוד וניתוח סמיוטי. אם רוצים להגדיר את התופעות הללו במלה אחת, שתקיף את כל ההתפתחויות האלה, תהא זו המלה "מוטציה".
כל אחד מ-7 האמנים המככבים בתערוכה זו מדגיש הבטים שונים של המוטיבים של הגוף בתור פוליטיקה, מין ומגדר, פֶטיש, ציור או פסל, הפרשה, בורג במכונה, טבע, דבר בן-חלוף, רגש, מוות, רוח רפאים ועוד. רבים מן המילים הללו באים לידי ביטוי בתערוכה זו, שנעה מבחינה נושאית בטווח שבין גוף טרנסווסטיטי לבין גוף משוכפל. במקום לנסות להגדיר את הגוף במונחים של מגבלות, אמני התערוכה מגדירים אותו במונחים של אפשרויות. תודותינו ללוּץ טוֹיטלוֹף על שהסכים לחלוק איתנו את האוסף שלו.". 

האמנים המוצגים: מיכה קליין, ביורן מלהוס, פטרישיה פיצ''יניני, אונה סמאן, מרינה ויניק, 
פטר וייבל, ז''ו שיאוהו

תערוכת ''הגוף'' תוצג מסוף אוקטובר 2013 עד סוף ינואר 2014. נשמח לראותכם.
שעות פתיחה: ד'', ה'': 16:00-20:00, ו'': 10:00-14:00
לפרטים נוספים: habeergallery@gmail.com