העיר העתיקה באר שבע - פסטיבל הפרינג' 2016


פסטיבל הפרינג' בעיר העתיקה בבאר שבע אלפי מבקרים, מאות אמנים ועשרות אירועים- לאחר ההצלחה הגדולה בחמשת השנים האחרונות בישראל ובעולם, פסטיבל הפרינג' של באר שבע 2016 יכלול השנה שבעה מתחמים ויתפרש על שטח כפול ברחובות העיר העתיקה המתחדשת בבאר שבע.   
 
הפסטיבל , חגיגה תרבותית בת שלושה ימים (7-5 ביולי), הכוללת את מיטב היצירה הפרינג'ית בישראל ובעולם. במסגרתו יתקיימו 69 אירועים, בהם יופיעו 240 אמנים בהופעות מחול, מוסיקה, תאטרון, מופעי רחוב, מתחמי אמנות חזותית, מיצגי תערוכות ועוד. מתחם פרינג' גלובל יארח מופעי בכורה בישראל של שלוש הפקות בינלאומיות מקוריות מגרמניה, פולין ורומניה;  מתחמי פרינג'דודס יאפשרו לילדים בכל הגילאים לקחת חלק בסדנאות תאטרון, יצירה ומשחק ייחודיים; שיח אמנים יארח יוצרים מכל רחבי הארץ לדיונים מרתקים והרצאות ברוח תרבות הפרינג' ועוד.
 
שרת התרבות והספורט,  מירי רגב: "הנגב, בהובלת מטרופולין באר שבע, מהווה כבר שנים רבות את ארץ ההזדמנויות והאפשרויות, ומספק במה רחבה ליוצרים ואמנים מכל הקשת התרבותית בישראל ומחוצה לה. הפרינג' הבאר שבעי הוא לא רק תרבות, הוא גם כלי חברתי חשוב מאין כמותו המאפשר לקהלים הרחבים להיחשף למופעים עכשוויים ייחודיים וחדשים בתיאטרון, ביצירה ובמוסיקה, מה שמוכיח לכולנו שוב כי אין לאף אחד מונופול על ההגדרה מהי יצירה תרבותית וכי למצוינות אמיתית אין גבולות גאוגרפיים." 
 
ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ': "העיר באר שבע בירת ההזדמנויות של ישראל, מקיימת לראשונה פסטיבל פרינ'ג בינלאומי, במסגרתו נארח קבוצות יצירה מתחומים מגוונים: תיאטרון רחוב, אומנות חזותית, מוסיקה, מחול ומופעי ילדים מהארץ ומרחבי העולם. הזדמנות פנטסטית לחשוף יצירה אומנותית פורצת דרך, ששמה דגש על תרבות אחרת, ססגונית, אמיצה, סוחפת ומרגשת. אנו מזמינים אתכם לבוא וליהנות מחוויה איכותית, שמשתלבת עם העיר העתיקה המיוחדת שלנו, בעלת הקסם הכובש ומלאת הדמיון. תודתנו לכל השותפים, למשרד התרבות והספורט בראשות השרה, מירי רגב, לצוות תיאטרון הפרינג' ברכה מעומק הלב, למארגנים, ליוצרים, לאמנים ולמשתתפים שעושים היסטוריה תרבותית בבירת הנגב."
 
בשלושת ימי הפסטיבל צפויים לבקר כ-5000 איש בכל יום, אשר ימלאו את רחובות העיר העתיקה בבאר שבע. הרחובות יתמלאו בפעילות אמנותית מגוונת ורב תחומית הנעה מתיאטרון רחוב, מופעי חוצות, הצגות לילדים, מחול, מוסיקה ועד ליצירה של אמנות חזותית, ציור ופיסול הפתוחה לקהל הרחב. הרחובות יתמלאו בדוכני אמנות ומזון, ומגוון רחב של מופעים ותערוכות המוצגים לקהל הרחב ללא עלות. למופעים הסגורים על במת תאטרון הפרינג' ובמות החוץ במתחם הפסטיבל, ניתן לרכוש כרטיסים מראש או במהלך הפסטיבל, באם יוותר בהם מקום.
 
אודות פרינג' באר-שבע
 
כל מטרופולין זקוק למרכז תרבותי אשר יהווה במה ליוצרים ואמנים, יחשוף את הקהל לתרבות עכשווית ויגדיר מחדש את גבולות האמנות. פרינג' באר שבע הוא עמותה ללא מטרות רווח, הפועלת מתוך חזון תרבותי – קהילתי, המהווה בית ליוצרים ואבן שואבת לאנשי תרבות ולצרכני תרבות, תוך שהיא חוצה גבולות מגזריים, גאוגרפיים או גילאים.
 
הפרינג' הוא מרכז תרבותי אוונגרדי ורב גוני, הכולל תאטרון, אנסמבל, אגף אמנותי ואגף חברתי - קהילתי, והמארח, מפיק, יוצר מגדיר וחושף תרבות עכשווית, מקורית ומתחדשת, על כל רבדיה. לב לבו של הפרינג' הוא 'תאטרון הפרינג'' פורץ הדרך המציג פסיפס תרבותי ויצירתי המתאים למבוגרים כצעירים. הפקות המקור של התאטרון ויוצריהם זוכים להכרה, הוקרה ופרסים בישראל ובעולם.
 
פסטיבל הפרינג' של ישראל באר שבע, המתקיים בין ה-5 ל-7 ביולי 2016, מזמין את הקהל להתפעם  ממופעי מחול ומוסיקה, מהצגות מקור, מתאטרון רחוב, מתערוכות ומיצגי אמנות חזותית, ומסדנאות תאטרון, יצירה ומשחק לילדים ולחוות תרבות ישראלית ייחודית, עכשווית ורב-גונית המתאימה לכולם.
 
מפריחים ת'נשמה.
 
לרכישת כרטיסים וקבלת מידע נוסף : אתר הפרינג  www.fringeb7.co.il , בדף הפייסבוק או במרכז המידע של פסטיבל פרינג' ישראל
בטלפון: 08-646-6657
 
 
קרדיט לצילום: דפנה חסין