העיר העתיקה באר שבע - פסטיבל היין מתחם הקטר
יינות מרתקים , מופעי אמנות ייחודים , דוכני גבינות , שמני זית ושוקולד
פסטיבל היין המסורתי – 2015 יתקיים בפעם השלישי במתחם הקטר בעיר העתיקה , באר שבע
 
טעימות של יינות מרתקים, חדשים ונדירים, הופעות ישראליות בגוון לטיני בין הימים רביעי וחמישי 02-03.09.15 כל זה יקרה במתחם הקטר בעיר העתיקה של באר שבע.
 
הפריחה של יקבי הבוטיק, זכייתם של מותגים ישראליים בתחרויות עולמיות, הפופולריות של סיורים מודרכים ביקבים והופעתם של ברי יין ברחבי הארץ, שמים את ישראל על דרך היין ומסורת נעימה זו, אינה פוסחת גם על העיר באר שבע.
 
השנה זה קורה שוב ,  במתחם הקטר שבעיר העתיקה בהובלת עיריית באר שבע ובהפקת אגף האירועים העירוני בחברת כיוונים - פסטיבל היין המסורתי 2015 יציג שפע של פעילויות , יקבים , דוכני גבינות, שמני זית ושוקולד שיוצבו לאורך מתחם הקטר .
מתחם הקטר המשתרע על פני כ- 7.5 דונם, הוא אתר תיירותי מיוחד, השוכן בתחנת הרכבת התורכית הישנה בשדרות טוביהו פינת עלי דיוויס, על ציר תנועה מרכזי. המתחם עבר תהליך חידוש ופיתוח ומהווה כיום מתחם לתרבות, פנאי ובילוי ייחודי בעיר העתיקה החדשה באר – שבע.
המתחם  הוא סמל שמבטא את תקופות השלטון השונות בעיר באר- שבע: התקופה העות'מאנית, הבריטית והישראלית. במתחם המחודש זוכים המבקרים לעבור מסע היסטורי מרתק בזמן, בין מבנים וסיפורים ייחודים בעיר. בין אטרקציות המתחם: מיני מוזיאון אינטראקטיבי,  קרונות אותנטיים, גלריה לתערוכות מתחלפות, קטר קיטור מקורי, מסעדת שף לרווחת המבקרים ועוד.  
 
מבקרי הפסטיבל יוכלו ליהנות מברי יין בקונספטים שונים, לטעום זנים ממגוון חלקות וכרמים של יקבים ויוכלו גם להפוך לטועמי יינות ולהביע דעה על יינות טרם צאתם לשוק, על יינות חדשים, מתיישנים ונדירים.
כל אורח יוכל לבחור את סגנון הטעימה וסוג היין שיציף את לשונו בטעמים משכרים ולשחזר את חווית הטיול לטוסקנה באווירה המיוחדת שמציע מתחם הקטר החדש.

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ': "מתחם תחנת הרכבת התורכית בבאר-שבע הוא אחד היפים והמרגשים במדינת ישראל. בשיתוף פעולה עם רכבת ישראל ומשרד התחבורה, שוקם נדבך היסטורי חשוב שהוקם על ידי השלטון העות'מני, ששלט בארץ, והוא עדות למרכזיותה של באר-שבע כעיר מחוז.  מיזם זה מהווה חוליה אחת, בציר שיכלול רצף של מוזיאונים ומוקדי תרבות ואמנות ואחד מההעוגנים ההיסטוריים של העיר, שמסמלים את המורשת העמוקה של באר-שבע. לכן, החלטנו להציב כאייקון את קטר הקיטור, שמספרו 70414, שכה מסמל את באר-שבע. אני משוכנע שמתחם הקטר יהווה מוקד משיכה נוסף למבקרים מהארץ ומחוץ לארץ."
 
פסטיבל היין –2015  , מתחם הקטר , העיר העתיקה , באר שבע
02.09 ערב לטיני : אמיר פינטו , הרכב לטיני , להקת קצפת
03.09 ערב ישראלי : שלמה גורניך , הטרנזיסטור, השלושרות: איה כורם, רז שמואלי ומיכל גבע
 
הכניסה לאירועי היין כרוכה בתשלום כניסה בסך 50 ₪  (התשלום עבור כוס יין לטעימות בין הדוכנים)
כרטיסים ניתן לרכוש בערבי החגיגות , בקופות.