העיר העתיקה באר שבע - סובב באר שבע

שביל סובב באר שבע

שביל האופניים וההליכה "סובב באר שבע" שנחנך לא מכבר בבירת הנגב, מחולק לחמישה מקטעים אשר אורכם נע בין 5-10 ק"מ כל אחד. המקטעים העיקריים לאורך השביל : מאנדרטת חטיבת הנגב לגבעת המאגורות, מאזור היציאה הצפונית של העיר ועד אזור הגן הזואולוגי - נחל כובשים, מאזור שכונת נווה זאב דרך טיילת אימבר ועד באר-אברהם, מאזור הגשר התורכי דרך פארק נחל באר-שבע ועד אנדרטת חטיבת הנגב.

באר-שבע הוכיחה בשנים האחרונות כיצד עיר גדולה יכולה לעשות מהפך מחשבתי ופיזי בכל נושא הקיימות, המחזור, והאקולוגיה. חזון נווה המדבר העירוני יצא לדרך ובמסגרתו ניתן להבחין בנטיעת עצים מאסיבית, מזרקות וגופי מים וכן טיפוח המרחב הציבורי. מרגע חניכתו, יוביל  השביל תנועת מטיילים מכל הסוגים: תושבי באר-שבע שיראו את עירם מזוית מעט שונה וכן מטיילים מקצועיים שישמחו לגלות דרך נוף חדשה ומזמינה.

שביל סובב באר-שבע שנחנך ביום א', 25.3, הינו נדבך נוסף וחשוב ההופך את באר-שבע לעיר המקיימת דיאלוג רציף עם סביבתה. בפעם הראשונה סומן שביל העובר מחוץ לשטח הבנוי של העיר ובמרחק עשרות מטרים בודדים מהבתים, הכבישים ומדרכות העיר, מתגלה הטבע במלוא עוצמתו: פריחת צמחים נדירים, ממצאים ארכיאולוגים רבים ובעלי-חיים.

סימון השביל הינו יוזמה משותפת של הרשות לפיתוח הנגב, עיריית באר שבע והרשות להגנת הטבע. השביל מחולק לחמישה מקטעים אשר אורכם נע בין 5-10 ק"מ כל אחד. המקטעים העיקריים לאורך השביל: מאנדרטת חטיבת הנגב לגבעת המאגורות, מאזור היציאה הצפונית של העיר ועד אזור הגן הזואולוגי – נחל כובשים, מאזור שכונת נווה זאב דרך טיילת אימבר ועד באר – אברהם, מאזור הגשר התורכי דרך פארק נחל באר- שבע ועד אנדרטת חטיבת הנגב.

באר שבע היא העיר השנייה בגודלה בארץ מבחינת שטח מוניציפאלי. שביל סובב באר- שבע הוא התגשמות של שמירה ושימוש מושכל בטבע הסובב את העיר. מדובר על 40 ק"מ של שביל טבעי ומסומן המקיף את העיר כטבעת. מבחינת מחלקת תיירות, שביל סובב באר –שבע, הינו מוצר המדף היחיד שאינו אורבאני ובכך ייחודו הגדול, אך מבחינת כלל העיר- תפקיד השביל חשוב הרבה יותר ובעצם הימצאותו, הוא שומר על המערכת האקולוגית ועל ערכי נוף, טבע וארכיאולוגיה.

לצפייה במגוון מסלולים בשביל סובב באר שבע לחצו כאן