העיר העתיקה באר שבע - מיזם גן העצים בעתיקה

השקת בספר: "אני שלישי" של היוצר פרופסור עדיי וולפסון. שירים בהם מנהל היוצר שיחות עם סבתו ז"ל ניצולת אושוויץ ובעיקר עם עצמו. יום חמישי, 18.4 בשעה 18:30 במעמד ראש העיר רוביק דנילוביץ'המלצה: גן  העצים  בעתיקה

בית האמנים בנגב, הקים מיזם ייחודי, הפרחת חיים חדשים לעצים יבשים בחצר גן הפסלים של בית האמנים, בעיר העתיקה בבאר שבע. תחת הכותרת – "ויטע אשל בבאר שבע..." משפט הטבוע בסמלה של  עירו של אברהם אבינו.
22  עצים יבשים, שיועדו להסקה ולכיליון, הוצבו בחצר בית האמנים, ואמני הבית עטרו וקשטו אותם כל אחד בטכניקה האמנותית שלו, עם החומרים שבהם הוא יוצר וכיד הדמיון הטובה עליו.
שדרת העצים וה"מטע" אליו היא מובילה, היא אטרקציה אמנותית-תרבותית-חברתית וקהילתית. המיזם מיועד להעשיר את עינו של הציבור הרחב ולהרחיב את ליבו באמנות אותנטית ואיכותית, ביופי חזותי ובמסר של רבגוניות במחשבה ובביצוע.
"נטיעת" עצים בבירת הנגב זהו מסר של תפיסת עולם ירוקה, המתחשבת בסביבה ומעניקה צל ומחסה, כגורם רב חשיבות, כמו העץ בנגב המדברי.
היבט רעיוני נוסף הוא ההיבט של אפשרות המחזור. עם רצון טוב ויצירתיות ניתן לעשות טוב יותר בעולמנו למען כולם.
חנוכת המיזם תתקיים ברוב עם ובנוכחותו ובברכתו של ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ.  ביום שני, 18 במרץ 2013, עם פתיחת עונת האביב והלבלוב יהיה טקס חגיגי ומרגש ובו כל אמן יציג לראווה ובגאווה את העץ עליו עבד ויסביר את הרעיון שעומד מאחוריו. 

בית האמנים בנגב, רחוב האבות 55 עיר עתיקה באר שבע, 08-673828.