העיר העתיקה באר שבע - המרכז לאמנות ומדיה חזותית

מבט חדש על באר שבע 

מבט חדש על ב"ש
צלמים מצלמים את באר שבע היום
התערוכה "מבט חדש על ב"ש"  תוצג ב"הבאר: מרכז אמנות ומדיה חזותית" שברח' טרומפלדור 19 בעיר העתיקה בבאר-שבע.
הפתיחה תיערך ביום רביעי, 15 בינואר 2014 בשעה 19:30
דוברים:
-          מר טל אל-על, מ"מ וסגן ראש העיר באר שבע
-          פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב
-          מר נסים סספורטס, מנכ"ל "כיוונים"
-          פרופ' אוסבלדו רומברג, אוצר
בשנים האחרונות באר שבע עוברת שינוי מהפכני. מעיר אשר נתפסה כפריפריה מנומנמת, באר שבע מתפתחת להיות מוקד תרבות, השכלה, מגורים, בילוי, תיירות, מדע, טכנולוגיה ועוד. לצד כל זה נשמרת המורשת העתיקה והעשירה של העיר, הנופים המדבריים, השקיעות המרהיבות, והאווירה הרגועה ששוררת בנגב. כמו האופי המורכב, המגוון והמשתנה של העיר, כך גם תושביה, המורכבים מותיקי העיר, קהילת סטודנטים, עולים חדשים, משפחות צעירות ובליל של שפות ותרבויות.
התערוכה "מבט חדש על ב"ש" מנסה לגבש, להכיל ולהציג את כל אותם צדדים, החדשים והמתפתחים לצד המוכרים והמשתמרים, המרכיבים את בירת הנגב.
אנו מזמינים אתכם להסתכל במבט חדש על באר שבע, דרך זוויות הראייה של 56 צלמים, חלקם מקצועיים וחלקם חובבים, הבאים מרקעים שונים ומגוונים כמו אופייה של העיר עצמה.
אוצר התערוכה: פרופ' אוסבלדו רומברג
אוצרת משנה: אור פריש
הצלמים המשתתפים:
אביטל מונטגיו סלונים, אדוה שלהבת ברזילי, אהובה דבורה קוסובסקי, אורנה אבידן, אילנה דהאן, אירית דאי, אלי רבזין, אמיתי כהן, אפרים אסכולאי, אקטור קלינקר, אריאל כהן, אריק כפיר, אתי שריד מורן, בועז מאור, בועז ערד, בוריס רוזנברג, גיל חסידים, דוד מיכאל כהן, דור בן צור, דורית שרף בוסל, דן בלום, דנה סטולוביץ, זאב דקל, חדוה בוגר, חוה חייקין, טל ספטון, טל ריפטין, יהושע שמש, יואב קאופמן, ינאי פיין, יעלה פיטרברג, ישראל אשר קפלן
, לאה קצנל, לי שלייכמן, ליאת שיבר, לידר משה, מיטל סמדג'ה, מיכאל קם, מירקה ג'נוסקווה, נטליה פילייב, נטע אלעזרי, נטע מלמד, ניקולאי טטרצ'וק, ניר לב רן, נעם פריאל, נעמה ישראל, נעמי מזרחי, עבד אלקאדר גמאנה, עדן בונס, ענבל זרחין, פאולה עובדיה, רונית עמית נהיר, רונן חסון, רחל מוסצ'ס דיין, רמי ירושלמי, שולמית דוידוביץ
"הבאר: מרכז אמנות ומדיה חזותית"- שעות פתיחה: ד', ה': 16:00-20:00, ו': 10:00-14:00
 

תערוכה "הגוף"

התערוכה "הגוף: עבודות וידיאו מ"אוסף טויטלוף לצילום ווידיאו, ביילפלד, גרמניה" תוצג ב"הבאר: מרכז אמנות ומדיה חזותית" שברח'' טרומפלדור 19 בעיר העתיקה בבאר-שבע. 
הפתיחה תיערך ביום שלישי, 5 בנובמבר 2013 בשעה 19:30 (מיד לאחר אירוע הפתיחה של תערוכת "קעקועים" בגלריית הסנאט באוניברסיטת בן גוריון).
התערוכה תציג שמונה עבודות וידיאו מאוסף טויטלוף לצילום ולווידיאו, בילפלד.
אוצר התערוכה, פרופ'' אוסבלדו רומברג, מתייחס להיבטים המיוחדים שהתערוכה מעלה: "מסורתית, הגוף מוגדר כתמוכה של הנפש, של המין, של השכל וכו''. בחמישים השנים האחרונות, הרחיבה אמנות זמננו את ההגדרה הזאת – מבחינה מעשית, תיאורטית ואוטופית – ואגב כך הרחיבה גם את האופן שבו אנו ממשיגים את הגוף ואת הפוטנציאל המגולם בו באמצעות יצירת טיפולוגיות חדשות של תיאור, תפקוד וניתוח סמיוטי. אם רוצים להגדיר את התופעות הללו במלה אחת, שתקיף את כל ההתפתחויות האלה, תהא זו המלה "מוטציה".
כל אחד מ-7 האמנים המככבים בתערוכה זו מדגיש הבטים שונים של המוטיבים של הגוף בתור פוליטיקה, מין ומגדר, פֶטיש, ציור או פסל, הפרשה, בורג במכונה, טבע, דבר בן-חלוף, רגש, מוות, רוח רפאים ועוד. רבים מן המילים הללו באים לידי ביטוי בתערוכה זו, שנעה מבחינה נושאית בטווח שבין גוף טרנסווסטיטי לבין גוף משוכפל. במקום לנסות להגדיר את הגוף במונחים של מגבלות, אמני התערוכה מגדירים אותו במונחים של אפשרויות. תודותינו ללוּץ טוֹיטלוֹף על שהסכים לחלוק איתנו את האוסף שלו.". 

האמנים המוצגים: מיכה קליין, ביורן מלהוס, פטרישיה פיצ''יניני, אונה סמאן, מרינה ויניק, 
פטר וייבל, ז''ו שיאוהו

תערוכת ''הגוף'' תוצג מסוף אוקטובר 2013 עד סוף ינואר 2014. נשמח לראותכם.
שעות פתיחה: ד'', ה'': 16:00-20:00, ו'': 10:00-14:00
לפרטים נוספים: habeergallery@gmail.com